Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Paul Wang Mr. Paul Wang
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86--13380195885 Email:lina_paul@linajx.com
Home > Produkte > Mulliri dy rrotullues > E-Stop Dy Roll Mill
Shërbimi Online
Paul Wang

Mr. Paul Wang

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

E-Stop Dy Roll Mill

Kategoritë e produkteve të E-Stop Dy Roll Mill , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Gome dy rrotull gome , furnizuesit Procesi i bluarjes së sigurt të gomës / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Ndalesa e urgjencës me dy rrotullime R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë E-Stop Dy Roll Mill furnizuesit

LINA Ndalesa e Makinerisë me Dy Roll

Dy Roll Open Mill është një makinë me një shkallë më të lartë aksidentesh pune, LINA E-Stop Open Two Roll Mill përqendrohet në të gjithë sistemin e sigurisë së makinës. Për LINA Lab Series Series Roll Roll Machine, janë instaluar pesë pajisje sigurie:

(1). Kombinuar patentuar 360 ° butonin prekës të urgjencës.

(2). Sensori i sigurisë infra të kuqe.

(3). Butoni i urgjencës në prekjen e gjurit.

(4). Mbulesa mbrojtëse e rrotullës.

(5). Butoni i urgjencës në panelin e rrotullueshëm 360 °.

(6). Pajisja e frenimit të kundërt.


Funksioni i sigurisë është konsiderata e parë e LINA Open Mill . Vlen të përmendet pajisjet e sigurisë LINA Two Roll Open Mill kanë fituar disa patenta kombëtare. Inxhinierët LINA kanë hulumtuar dhe zhvilluar pajisje të gjithanshme të sigurisë si butoni i ndalimit emergjent 360 gradë, pajisjet e frenimit të kundërt, pajisja e sigurisë ergonomike dhe sensori infra të kuqe etj

Emergency Stop Two Roll Milling Machine


Karakteristikat kryesore:

i shkëlqyer   pamja : Lina laboratorike e re e projektimit LINA, e cila funksionon me funksione gjithëpërfshirëse opsionale dhe sigurime, të cilat sigurojnë saktësinë e formulës dhe efikasitet të lartë.

Garanci e sigurt:   Roller miraton pajisje frenimi 360 gradë emergjente dhe të kundërt, zbulimin automatik infra të kuqe dhe sigurinë e ergonomisë për të siguruar sigurinë e operatorit.

Funksionimi inteligjent : Laboratori LINA me dy rrotulla të hapura për testin e produktit Sistemi inteligjent i kontrollit të butë PLC është i lehtë për t’u importuar ose eksportuar të dhëna dhe regjistruar. Ekstremisht saktësi në kontrollin dhe matjen e temperaturës dhe raportit të përzierjes.

Sistemi inteligjent i kontrollit PLC: 1. Regjistrimi i të dhënave në kohë reale dhe eksporti i kohës së trazimit, temperaturës (dhomës përzierëse dhe rotorëve të përparëm / të pasëm), presionit të dashit, rrymës, çift rrotullues dhe kodit të recetës. 2. Sistemi i kontrollit mund të vendoset deri në 20 hapa të përzierjes, përveç 20 hapësirave të recetave. 3. Sistemi i kontrollit është i aftë të importojë në distancë recetën e procesit dhe monitorimin e të dhënave, dhe të komunikojë me MASH përmes ndërfaqes së komunikimit Ethernet. 4. Një ndërfaqe komunikimi Ethernet dhe 20% e pikave të kontrollit janë të rezervuara. Ekrani me prekje është dhënë.

mass production internal mixer

LINA   Përparësitë:

· Cilësia e garantuar

Komponentët importohen nga Tajvani; marka e zvogëluesit është LINA.

· Sistemi i butë i kontrollit inteligjent PLC

Ky sistem mund të importohet ose eksportoni të dhëna të lehtë, programim dhe regjistrim, sigurohet ekran me prekje.

· Transmetimi me një bosht

Instalim dhe funksionim i lehtë, forcë e fortë gjarpëruese dhe zhurmë e ulët

· Anti-veshin

Rrotullët janë bërë nga aliazh vanadium-titan, i cili trajtohet me nitriding dhe plating sipërfaqe të fortë të kromit.

· Saktësi e lartë

Ekran dixhital dhe rregullim i sigurt dhe i lehtë

· Minimizimi i dëmtimit nga urgjenca

Pajisjet e shumta të frenimit urgjent

· Sistemi i ftohjes i mbyllur

Ndotja minimale, performanca e shkëlqyeshme e ftohjes

· Sistemi automatik i vajosjes

Mirëmbani vajosje të vazhdueshme për të zgjatur jetën e tij të shërbimit

· Trajtimi sipërfaqësor i pasqyrës së rollers

Pastroni materialin pa qoshe të ngordhura, trajtoni pa probleme dhe në mënyrë të barabartë dhe materialet e shkarkimit të lehtë.

Specifikimet e makinës LINA Open Mill

Item

Technical Datum

Model

XK-120

XK-160

XK-200

XK-300

XK-360

XK-400

XK-450

XK-550

XK-560

Roller diameter

mm

120*350

160*350

228*600

300*700

360*900

400*1000

450*1200

550*1500

560*1530

Front roller liner velocity

r/min

19

18

16

13

11

11

10

9

8

Roller velocity ratio

 

1.24

1.29

1.27

1.3

1.2-1.3

1.2-1.3

1.2-1.3

1.2-1.35

1.3

Max pitch

mm

0-5

0-5

0-8

0-10

10

10

12

16

15

Machine output

kg

0.5-1.5

1.5-3

6-10

10-15

15-25

20-35

30-50

50-70

50-70

Voltage

V

380

380

380

380

380

380

380

380

380

Motor power

kw

5.5

5.5/7.5

7.5/11

15/18.5

30

45

55

90/110

160

Weight

KG

800

1000

1200

2500

6500

8000

10000

22000

22500

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim