Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Paul Wang Mr. Paul Wang
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86--13380195885 Email:lina_paul@linajx.com
Home > Produkte > Mulliri dy rrotullues
Shërbimi Online
Paul Wang

Mr. Paul Wang

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Mulliri dy rrotullues

Kategoritë e produkteve të Mulliri dy rrotullues , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Mulliri me dy hapje , furnizuesit Makina mulliri me dy rrotulla / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Mulli i hapur gome R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!
më shumë

Prodhim masiv Dy Roll Mill

më shumë

Ngrohja e Rrotullës Dy

më shumë

Ftohësi i tipit të rrotullimit të dy llojeve

më shumë

Shpejtësia e Ndryshueshme Dy Roll Mill

më shumë

PLC Kontrolli Dy Roll Mill

LINA Mulliri me dy rrota

Makina bluarëse me dy rrota LINA është e përshtatshme për gome, plastikë, elastomer dhe polimere të tjera. Shtë e lehtë të operohet me shkallë të ulët mirëmbajtjeje. T ai rul është bërë prej çeliku të karbonit me cilësi të lartë, e cila është trajtuar nga nitriding dhe sipërfaqja është e veshur me krom e vështirë, dhe vrima në rul siguruar efekt ftohës dhe efikasitetit.

L aboratori dhe prodhimi masiv dy mulli të hapur janë të dizajnuara për teste laboratorike dhe prodhim të kapaciteteve të mëdha. Mulliri i hapur LINA mund të aplikojë për rezistencë të lartë, rezistencë ndaj viskozitetit të lartë dhe komponime plastike etj. Siguria është përparësia jonë e parë, inxhinierët tanë kanë hulumtuar dhe zhvilluar pajisje të gjithanshme të sigurisë si butoni i ndalimit emergjent 360 gradë, pajisjet e frenimit të kundërt, infra të kuqe pajisjet e sigurimit të sensorit dhe të ergonomisë etj. Pajisjet e sigurisë së makinës me dy rrotullime LINA kanë aplikuar patentat kombëtare.

              LINA Two Roll Open Mill

Avantazhi i LINA Mulliri me dy rruge te hapura

Mulliri i hapur LINA merr drejtimin në të gjithë planifikimin e pajisjeve bimore dhe teknologjinë e formulimit të shërbimeve ndihmëse dhe dërgesat [kryesore] për shumë projekte të ndërmarrjeve kanë zgjidhur pengesa të ndryshme teknike për klientët. Linja jonë e prodhimit me dy rrotulla të hapura ka hulumtuar dhe përfunduar makina speciale teknologji për industri të ndryshme si ambienti ose dega e industrisë dhe merren me arredimin e lehtësirave për të përmirësuar sistemet e automatizimit.

Pastrim më i lartë, zgavër e brendshme e veshshme, raport i rregullueshëm i shpejtësisë së rotorit, sistemit të kontrollit të temperaturës, sistemit të kontrollit inteligjent PLC dhe pajisjeve të sigurta sigurojnë që makina e ur të përdoret në të gjithë botën për prodhimin e produkteve të gomës dhe plastikës, vulosjen e profileve, kabllot, aplikimet e gomave dhe rreshtimet e fërkimit si si dhe për përzierjet speciale polimer dhe elastometrat termoplastikë.

Karakteristikat kryesore

1. Pajisjet gjithëpërfshirëse të sigurisë si butoni i ndalimit emergjent 360 gradë, pajisjet e frenimit të kundërt, sensori infra të kuqe dhe pajisjet e sigurisë ergonomi etj. Pajisjet e sigurisë së makinës me dy rrotullime LINA kanë aplikuar patentat kombëtar për mbrojtje.

2. Rollina me dy rrota LINA me dy rrota është bërë prej çeliku të karbonit me cilësi të lartë, i cili trajtohet me nitriding dhe sipërfaqja është e kromuar e fortë. Dhe vrima e mesme e rulit siguron efikasitetin e ftohjes.

3. Sistemi inteligjent i kontrollit të butë PLC jo vetëm që importohet ose eksportohet lehtë, por edhe me saktësi në kontrollin dhe matjen e temperaturës dhe raportit të përzierjes.

4. Opsionet multifunksionale sigurojnë funksionim më të lehtë dhe shkallë më të ulët mirëmbajtjeje. Mulliri i dyfishtë LINA është krijuar për laborator dhe prodhim masiv në plastifikimin, përzierjen dhe kryerjen, sistemi i ngrohjes, sistemi i ftohjes ose sistemi i funksioneve të dyfishta janë në dispozicion për të përmbushur kërkesat e përzierjes së një larmi materialesh dhe për të përmirësuar efikasitetin e prodhimit të rrjedhës.

LINA Mixing Mill

LINA Two Roll Open Mill1


Item

Technical Datum

Model

XK-120

XK-160

XK-200

XK-300

XK-360

XK-400

XK-450

XK-550

XK-560

Roller diameter

mm

120*350

160*350

228*600

300*700

360*900

400*1000

450*1200

550*1500

560*1530

Front roller liner velocity

r/min

19

18

16

13

11

11

10

9

8

Roller velocity ratio


1.24

1.29

1.27

1.3

1.2-1.3

1.2-1.3

1.2-1.3

1.2-1.35

1.3

Max pitch

mm

0-5

0-5

0-8

0-10

10

10

12

16

15

Machine output

kg

0.5-1.5

1.5-3

6-10

10-15

15-25

20-35

30-50

50-70

50-70

Voltage

V

380

380

380

380

380

380

380

380

380

Motor power

kw

5.5

5.5/7.5

7.5/11

15/18.5

30

45

55

90/110

160

Weight

KG

800

1000

1200

2500

6500

8000

10000

22000

22500


Opsione funksionale

No.

Function

Description

Please tick ()

Price (USD)

1

Motor-driven and speed-decreasing

roll pitch regulation

Improve the work efficiency

and the uniformity and consistency

of the thickness of the rubber2

Pneumatic cutting

device

Cutting the rubber with a settled

width3

Cutter distance

adjusting device

Ensure the uniformity and accuracy

of the width of rubber4

Lifting device

for baffle moving

For easy cleaning and higher safety5

Hydraulic device

for moving of baffle

Hydraulic movement of baffle can

reduce labor intensity and improve

safety6

Automatic hydraulic

refueling device

Ensure the roller bearing cooling and lubrication of high strength and high saturation7

Automatic Material

Stirring Device

Reduce labor intensity and improve safety8

Interval mixing

timing reminder

Avoid worker forgetting to remind

feeding the small material9

Frequency 

Converter

Save energy and controllable speed

when preforming10

Corrosion proof

treatment

The rollers and the periphery of the

press plate should be plated with

hard chromium or stainless steel11

Customized full-scale

safety system

Avoid hidden dangers of production

and increase the safety of operatorsLista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim