Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Paul Wang Mr. Paul Wang
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86--13380195885 Email:lina_paul@linajx.com
Home > Produkte > Nxjerrje Pelletizer > Nën nxjerrjen e ujit nga gypi
Shërbimi Online
Paul Wang

Mr. Paul Wang

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Nën nxjerrjen e ujit nga gypi

Kategoritë e produkteve të Nën nxjerrjen e ujit nga gypi , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Nxjerrja nën ujë nënujore , furnizuesit Pelletizator nënujor / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Makinë topthi R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Nën nxjerrjen e ujit nga gypi furnizuesit

Lina nxjerrëse nxjerrëse LINA

Shumica e polimerit duhet të gatuhen dhe pastaj kokrrizohen para se të bëhen në një produkt përfundimtar. Renditur sipas mënyrave fishekzjarr, gome LINA & granulator plastike mund të ndahen në katër kategori: 1. Metoda e prerjes së nxehtë dhe ftohjes së ajrit. 2. Metoda e grimcimit nën ujë. 3. Metoda e nxjerrjes së fijes së ujit. 4. Metoda e granulimit të unazës së ujit. Granulatori LINA mund të plotësojë nevojat e grumbullimit të materialeve prej gome me viskozitet të lartë dhe viskozitetit të ulët, si dhe disa materialeve të reja dhe aditivëve kimikë.

Granulator nxjerrje nën ujë LINA

Makina e fishekëve nën ujë dhe e plastikës LINA është e përshtatshme për materiale me viskozitet të lartë që mund të ngjiten lehtësisht në prestarin rrotullues dhe janë shumë të ndjeshëm ndaj temperaturës, siç është elastomeri i kopolimerit me viskozitet të lartë (EVA, TPU, TPE, TPR), i lartë ngjitës i nxehtë viskoziteti dhe parafina. Ky lloj i është në të vërtetë i ngjashëm me metodën e prerjes së nxehtë të prerjes në sipërfaqe të vdes , ndryshimi është, në vend të ajrit të freskët, ekziston një rrjedhë e qëndrueshme e ujit nëpër sipërfaqen e mykut dhe uji kontakt direkt me sipërfaqen e vdes. Madhësia e dhomës së fishekëve është e tillë që tehja të jetë e lirë të rrotullohet mbi sipërfaqen e vdes pa kufizuar rrjedhën e ujit. Polimeri i shkrirë ekstrudohet nga sipërfaqja e vdesit, dhe fishekët nxirren nga dhoma e kokrrizave me anë të ujit të kondicionuar për të hyrë në tharësin centrifugal.

Under-water extrusion pelletizing machine

Diagrami i kuvendit të linjës së nxjerrësit nën ujë të LINA-së

LINA Under-Water Extrusion Granulator

Përparësia e Linjës Pelletizuese LINA

1. Njësia ka gjithë zinxhirin e procesit të njësisë, alarmin e dështimit të zërit dhe të dritës dhe pikën e gabimit të shpejtë të bllokimit dhe funksionet e tjera të kontrollit. Të gjitha pjesët që janë në kontakt me materialin janë bërë prej çeliku inox.

2. Saktësi e lartë e sistemit të kontrollit të temperaturës për të siguruar ndjeshmërinë e temperaturës së materialit.

3. Ai miraton metodën e ndarjes së llojit të pikës pas procesit të prerjes, për të shmangur grumbullimin e grimcave dhe për të siguruar ftohjen e grimcave.

4. Sistemi ushqyes i makinës shtypëse miraton aparatin ngrohës dhe kthyes për të zgjidhur problemin e ndërprerjes së energjisë, përplasjes së materialit dhe pastrimit.

5. Sidomos, fuçi dhe koka e varrosur miratojnë teknika të përparuara të huaja për të siguruar dhe kontrolluar rrezikun e ndodhur kur presioni është i pakontrollueshëm. Pllaka e filtrit të huallit është e lehtë për tu pastruar dhe për të ndryshuar shpejt rrjetën dhe kokën e ngordhur të lehtë për tu rrjedhur.

6. ngritësi miraton teknologjinë automatike të kthimit për të siguruar efikasitetin e punës.

7. Kombinimi teknologjik i ushqyesit të detyruar me tërheqje të dyfishtë dhe vidhave të vetme, jo vetëm që plotësojnë kërkesën e lartë të përzierjes sekondare të vazhdueshme, por gjithashtu zgjidh problemin e konsumimit të kohës dhe energjisë së procesit tradicional të punës.

Specifikimet e Linjës Granuluese të Nxjerrjes LINA

Name

Mode

Capacity of Kneader

Screw length to diameter ratio

Screw diameter

Dimension

LINA Extrusion Pelletizing Line

LN-10/70

10L

12:01

70mm

2200*1000*1150

LN-10/75

10L

12:01

75mm

2650*1100*1250

LN-35/100

35L

12:01

100mm

3800*1090*1690

LN-55/120

55L

12:01

120mm

3800*1090*1690

LN-75/135

75L

12:01

135mm

3850*2350*3280

LN-110/150

110L

12:01

150mm

5100*2000*1500

LN-110/165

110L

12:01

165mm

5100*2000*1500


Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim