Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Paul Wang Mr. Paul Wang
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86--13380195885 Email:lina_paul@linajx.com
Home > Produkte > Mulliri dy rrotullues > Shpejtësia e Ndryshueshme Dy Roll Mill
Shërbimi Online
Paul Wang

Mr. Paul Wang

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Shpejtësia e Ndryshueshme Dy Roll Mill

Kategoritë e produkteve të Shpejtësia e Ndryshueshme Dy Roll Mill , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Mulli i përzier me gome të hapur , furnizuesit Makinë për përzierjen e gomës / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Mulliri i përzierjes së dy gomave R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Shpejtësia e Ndryshueshme Dy Roll Mill furnizuesit

LINA Dy Roll Mill me Konvertues Shpejtesie


Mulliri i përzierjes me shpejtësi LINA i rregullueshëm me shpejtësi LINA mund të aplikohet si për testet laboratorike ashtu edhe për prodhimin e masës. Ky lloj i Dy Roll Roll Mill është i disponueshëm për të rregulluar shpejtësinë e rrotullës me raport të vazhdueshëm të shpejtësisë së rulit. Konvertuesi i frekuencës është i dobishëm për të kontrolluar procesin e çarçafëve dhe për të kursyer energji elektrike. Mulliri i Hapur i Shpejtësisë së Ndryshueshme LINA është i ndarë në një konvertim të vetëm dhe konvertim të dyfishtë.

Funksioni i sigurisë është konsiderata e parë e LINA Open Mill . Vlen të përmendet pajisjet e sigurisë LINA Two Roll Open Mill kanë fituar disa patenta kombëtare. Inxhinierët LINA kanë hulumtuar dhe zhvilluar pajisje të gjithanshme të sigurisë si butoni i ndalimit emergjent 360 gradë, pajisjet e frenimit të kundërt, pajisja e sigurisë ergonomike dhe sensori infra të kuqe etj

detail 4 Inch Heating Type Milling MachineRolleri i mullirit LINA është bërë nga çeliku i karbonit me cilësi të lartë, i cili trajtohet nga nitriding dhe kromi i fortë i lëmuar. Mjeti i rulit të vrimave siguron që trupi të ftohet shpejt dhe në mënyrë të barabartë, të cilat varen nga uniformiteti dhe konsistenca e trashësisë së çarçafëve.Karakteristikat kryesore:

1. Opsionet shumë funksionale dhe pajisjet gjithëpërfshirëse të sigurisë jo vetëm që mbrojnë sigurinë e operatorëve, por gjithashtu përmirësojnë efikasitetin e prodhimit.

2.Mjedisi miqësor dhe miqësor për të zvogëluar konsumin e energjisë dhe koston.

3. Sistemi i kontrollit inteligjent PLC regjistron dhe eksporton të dhënat me saktësi dhe lehtësi, gjë që siguron qëndrueshmërinë e formulës.

4. Në vend të metodave tradicionale për të siguruar sigurinë e funksionimit të Youtube, pajisjet e sigurisë të patentuara të LINA mbrojnë përdoruesin nga rrënja e rrezikut.


i shkëlqyer   pamja : Makinë bluarëse laboratorike e re LINA, e cila funksionon opsione gjithëpërfshirëse dhe pajisje të sigurta, të cilat sigurojnë saktësinë e formulës dhe efikasitetin e lartë.

Garanci e sigurt:   Roller miraton pajisje frenimi 360 gradë emergjente dhe të kundërt, zbulimin automatik infra të kuqe dhe sigurinë e ergonomisë për të siguruar sigurinë e operatorit.

Funksionimi inteligjent : Laboratori LINA me dy mulli të hapur për testin e produktit Sistemi inteligjent i kontrollit të butë PLC është i lehtë për t’u importuar ose eksportuar të dhëna dhe regjistruar. Ekstremisht saktësi në kontrollin dhe matjen e temperaturës dhe raportit të përzierjes.

Sistemi inteligjent i PLC: 1. Regjistrimi i të dhënave në kohë reale dhe eksporti i kohës së trazimit, temperaturës (dhomës së përzierjes dhe rotorëve të përparëm / të pasëm), presionit të dashit, rrymës, çift rrotullues dhe kodit të recetës. 2. Sistemi i kontrollit mund të vendoset deri në 20 hapa të përzierjes, përveç 20 hapësirave të recetave. 3. Sistemi i kontrollit është i aftë të importojë në distancë recetën e procesit dhe monitorimin e të dhënave, dhe të komunikojë me MASH përmes ndërfaqes së komunikimit Ethernet. 4. Një ndërfaqe komunikimi Ethernet dhe 20% e pikave të kontrollit janë të rezervuara. Ekrani me prekje është dhënë.

detail 18 Inch Milling Machine


Specifikimet e makinës mulliri me dy rrotulla LINA Lab

No.

Item

Specifications

1

Type

LN-120/4

LN-160/6

LN-200/9

2

Roller Diameter

120mm

160mm

200mm

3

Roller face width

350mm

350mm

600mm

4

Linear Velocity of Front Roller

18r/min

17r/min

15r/min

5

Velocity Ratio of Rollers

1:1.24

1:1.29

1:1.25

6

Maximum Roll pitch

5mm

5 mm

8mm

 

7

 

Machine Output(kg)

 

0.5-1.5 per time

 

1.5-3 per time

 

3-8 per time

8

Electric heater

3KW

4KW

6KW

9

Motor Power

3.75/5.5KW

5.5KW

11KW

10

Total Weight

About1000KG

About 1000KG

About 1200KG

11

External Dimensions(mm)

About1650*600*1150

About 1650* 600*1150

About 2200* 830*1500


Specifikimet e makinës LINA të Prodhimit Masiv LINA

No.

Item

Specifications

1

Type

LN-300/12

LN-360/14

LN-400/16

LN-450/18

LN-550/22

LN-560/24

2

Roller Diameter

300mm

360mm

400mm

450mm

550mm

560mm

3

Roller face width

700mm

900mm

1000mm

1200mm

1500mm

1530mm

4

Linear Velocity of Front Roller

11r/min

12r/min

10r/min

10r/min

8r/min

8r/min

5

Velocity Ratio of Rollers

1:1.3

1:1.3

1:1.3

1:1.3

1:1.35

1:1.3

6

Maximum Roll pitch

10mm

10mm

10mm

12mm

16 mm

15mm

7

Machine Output(kg)

15-18 per time

15-25 per time

20-35 per time

30-50 per time

50-70 per time

50-70 per time

8

Motor Power

15KW

37KW

45KW

55KW

110KW

160KW

9

Total Weight

About 3000KG

About 6500KG

About 8000KG

About 10000KG

About 22000KG

About 22500KG

10

External Dimensions(mm)

3000* 1200*1100

4200* 1800*1800

4920* 1780*2100

5200* 1880*2100

 6650* 2740*2100

 6850* 2840*2100


Partneritetet LINA

1. Ndihma për instalimin në vend është në dispozicion. (Nuk ka tarifa për instalimin dhe provën e ekzekutimit, por tarifat VISA, tarifat e akomodimit dhe tarifat e transportit etj. Nga ana e furnizuesit ngarkohen nga blerësi.)

2. Ofrohet trajnim i operatorëve dhe personelit të mirëmbajtjes dhe konsultimi teknik afatgjatë.

3. Periudha e një viti të garancisë pa pagesë është parashikuar për njësitë në funksionimin normal dhe pjesët rezervë / përbërësit afatgjatë janë në dispozicion. Gjatë periudhës së garancisë, furnitori, brenda tre orëve nga marrja e njoftimit të blerësit për ndonjë faj të pajisjeve, do të sigurojë zgjidhje të shprehur, dhe nëse është e nevojshme, caktoni inxhinier (e) shërbimi në sit në të gjithë Kinën brenda 72 orëve ose sitin në Pearl River Delta brenda 5 orëve (duke përjashtuar kohën e udhëtimit). Koha e reagimit për klientët jashtë shtetit do të dakordohet ndryshe bazuar në aplikimin për vizë dhe aksesin në vendndodhjen e klientit.

FAQ

A jeni fabrikë apo kompani tregtare?

Makineritë LINA ka qenë e angazhuar në makinën e miksimit të gomës dhe plastikës për shumë vite. Ne kemi punëtori dhe departamenti R & D.

Po në lidhje me udhëzimin operacional?

Ofrohet trajnim i operatorit të klientit dhe personelit të mirëmbajtjes dhe konsultimi teknik afatgjatë.

Po në lidhje me kohën e garancisë?

Periudha e garancisë pa pagesë të një viti sigurohet për njësitë në funksionimin normal dhe pjesët rezervë / përbërësi afatgjatë janë në dispozicion.

A ju ofron personalizimi i makinës?

Sigurisht, LINA do t'ju japë rekomandimin dhe vendosjen më të duhur sipas materialeve dhe kërkesave tuaja.

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim