Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Paul Wang Mr. Paul Wang
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86--13380195885 Email:lina_paul@linajx.com
Home > Produkte > Nxjerrje Pelletizer > Pelletizues i nxjerrjes së fijes së ujit
Shërbimi Online
Paul Wang

Mr. Paul Wang

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Pelletizues i nxjerrjes së fijes së ujit

Kategoritë e produkteve të Pelletizues i nxjerrjes së fijes së ujit , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, fishek për ekstruder fillestar ftohës uji , furnizuesit vijë fishekzjarre ekskretuese me një vidhë të vetme / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të vijë e vetme vigan fishekësh R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Pelletizues i nxjerrjes së fijes së ujit furnizuesit

Lina nxjerrëse nxjerrëse LINA

Shumica e polimerit duhet të gatuhen dhe pastaj kokrrizohen para se të bëhen në një produkt përfundimtar. Renditur sipas mënyrave fishekzjarr, gome LINA & granulator plastike mund të ndahen në katër kategori: 1. Metoda e prerjes së nxehtë dhe ftohjes së ajrit. 2. Metoda e grimcimit nën ujë. 3. Metoda e nxjerrjes së fijes së ujit. 4. Metoda e granulimit të unazës së ujit. Pelletizuesi LINA mund të plotësojë nevojat e grumbullimit të materialeve të gomës me viskozitet të lartë dhe të ulët të viskozitetit, si dhe të disa materialeve të reja dhe aditivëve kimikë.

 

Makinë fishekëve për fije floku LINA

Makina grumbulluese e fijes ujore të LINA- miraton fuçi ekstruderi me dy vida dhe një model vidhash modulare. Sipas materialeve të përpunuara dhe kërkesave të formulës, konfigurimet të tilla si raporti i gjatësisë dhe diametrit, struktura e fuçisë, rregullimi i vidhave, struktura e ndryshimit të filtrit, numri dhe vendndodhja e shkarkimit, metodat e ushqimit, kontrolli elektrik mund të optimizohen. Llastiku LINA i gomës dhe plastika plastike e ujit është e përshtatshme për llojet e materialeve të rinovueshme, materialet prizë, fibër qelqi, najlon, ABS, masterbatch të koncentruar të lartë etj. Linja e fishekëve tërheqës uji LINA aktualisht po përdor teknologjinë më të fundit, efekti i saj ftohës është i shkëlqyeshëm, sistemi i saj i peletizimit është i pavarur, dhe grimcat e rezultatit janë të njëtrajtshme dhe të bukura.

LINA water strand pelletizing machine

Përparësia e Linjës Pelletizuese LINA

1. Njësia ka të gjithë zinxhirin e procesit të njësisë, alarmin e dështimit të zërit dhe të dritës dhe pikën e gabimit të shpejtë të bllokimit dhe funksionet e tjera të kontrollit. Të gjitha pjesët që janë në kontakt me materialin janë bërë prej çeliku inox.

2. Saktësi e lartë e sistemit të kontrollit të temperaturës për të siguruar ndjeshmërinë e temperaturës së materialit.

3. Ai miraton metodën e ndarjes së llojit të pikës pas procesit të prerjes, për të shmangur grumbullimin e grimcave dhe për të siguruar ftohjen e grimcave.

4. Sistemi ushqyes i makinës shtypëse miraton aparatin ngrohës dhe kthyes për të zgjidhur problemin e ndërprerjes së energjisë, përplasjes së materialit dhe pastrimit.

5. Sidomos, fuçi dhe kokë vdes miratojnë teknika të përparuara të huaja për të siguruar dhe kontrolluar rrezikun e ndodhur kur presioni është i pakontrollueshëm. Pllaka e filtrit të huallit është e lehtë për tu pastruar dhe për të ndryshuar shpejt rrjetën dhe kokën e ngordhur të lehtë për tu rrjedhur.

6. ngritësi miraton teknologjinë automatike të kthimit për të siguruar efikasitetin e punës.

7. Kombinimi teknologjik i ushqyesit të detyruar me tërheqje të dyfishtë dhe vidhave të vetme, jo vetëm që plotësojnë kërkesën e lartë të përzierjes sekondare të vazhdueshme, por gjithashtu zgjidh problemin e konsumimit të kohës dhe energjisë së procesit tradicional të punës.

Specifikimet e Linjës Granuluese të Nxjerrjes LINA

Name

Mode

Capacity of Kneader

Screw length to diameter ratio

Screw diameter

Dimension

LINA Extrusion Pelletizing Line

LN-10/70

10L

12:01

70mm

2200*1000*1150

LN-10/75

10L

12:01

75mm

2650*1100*1250

LN-35/100

35L

12:01

100mm

3800*1090*1690

LN-55/120

55L

12:01

120mm

3800*1090*1690

LN-75/135

75L

12:01

135mm

3850*2350*3280

LN-110/150

110L

12:01

150mm

5100*2000*1500

LN-110/165

110L

12:01

165mm

5100*2000*1500

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim