Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Paul Wang Mr. Paul Wang
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86--13380195885 Email:lina_paul@linajx.com
Home > Produkte > Nxjerrje Pelletizer
Shërbimi Online
Paul Wang

Mr. Paul Wang

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Nxjerrje Pelletizer

Kategoritë e produkteve të Nxjerrje Pelletizer , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Pelletizues plastik , furnizuesit Linja e Granulacionit Plastik / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Ekstrudues plastik R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!
më shumë

Nën nxjerrjen e ujit nga gypi

më shumë

Pelletizues i nxjerrjes së fijes së ujit

Lina nxjerrëse nxjerrëse LINA

Pelletizuesi i nxjerrjes LINA është në nivelin kryesor në industrinë e vendit, LINA prodhon ekstrudues të grimcimit të llojeve të ndryshme si mënyra e nxehtësisë dhe ftohja e ajrit, mënyra e pelletizimit nën ujë, mënyra e fishekëve të nxjerrjes së fijes së ujit dhe mënyra e nxjerrjes së unazës së ujit për të përmbushur nevojat të materialit të ndryshëm.

Ushqyerja materiale është një proces i rëndësishëm i të gjithë procesit të granulimit. Për të arritur një proces të efektshëm dhe efikas të ushqyerjes së materialeve, LINA miraton metoda të ushqyerit me dy krahë dhe me dy krah për të përmbushur nevojat e të gjitha llojeve të materialeve.

Makinë grumbullimi me dy binje LINA

Makinë grulëzimi binjake e dyfishtë LINA , ajo quhet edhe makina fishekëve me dy kone, e cila miraton ushqim të detyruar nga të dy tapat. Në mënyrë që të arrihet procesi i vazhdueshëm dhe plotësisht automatik duke ushqyer me forcë gungën e përzier të metaleve, pelina e dyfishtë kon LINA zvogëlon lidhjet dërrmuese që ekzistojnë në kokrrizimin tradicional të pluhurit metalik. Granuluesi binjak i dyfishtë LINA është i specializuar për grumbullimin e materialit të fortësisë, forcës dhe rezistencës ndaj veshin, duke përfshirë pluhur çeliku inox, pluhur hekuri, pluhur magnetik, oksid zirkoni dhe pluhur qeramik.

LINA Twin-Taper Granulation Machine

LINA Extrusion Pelletizer

Linja e prodhimit të gomës dhe plastikës LINA

Linja e prodhimit të granulave LINA LINA dhe plastike aplikohet për një larmi masterbatch gome, aditivë gome, ndihmës kimikate dhe kokrrizime të tjera të masterbatchit. I gjithë procesi është gatimi shpërndarës h Ngritës automatik feed Ushqyes me forcë të dyfishtë gran Granulator ekstrudimi me vidhos të vetme → Shkaktues i ftohjes tip-ajër që vdes përballet me nxehtësinë e prerjes së nxehtë → Niveli 1 ndarës i ftohjes → Niveli 2 ndarës i ftohjes → Niveli 3 ndarës i ftohjes → Tajvan Dridhje transparente sitë shpërndarëse → Kova e ruajtjes.

LINA Rubber & Plastic Pelletizing Production Line

Avantazhet e Linjës së Nxjerrjes së Granulacionit LINA (teknikat dhe vizatimet kryesore janë nga Tajvani, Japonia etj.)

1. Njësia ka gjithë zinxhirin e procesit të njësisë, alarmin e dështimit të zërit dhe të dritës dhe pikën e gabimit të shpejtë të bllokimit dhe funksionet e tjera të kontrollit. Të gjitha pjesët që janë në kontakt me materialin janë bërë prej çeliku inox.

2. Saktësi e lartë e sistemit të kontrollit të temperaturës për të siguruar ndjeshmërinë e temperaturës së materialit.

3. Ai miraton metodën e ndarjes së llojit të pikës pas procesit të prerjes, për të shmangur grumbullimin e grimcave dhe për të siguruar ftohjen e grimcave.

4. Sistemi ushqyes i makinës shtypëse miraton aparatin ngrohës dhe kthyes për të zgjidhur problemin e ndërprerjes së energjisë, përplasjes së materialit dhe pastrimit.

5. Sidomos, fuçi dhe koka e varrosur miratojnë teknika të përparuara të huaja për të siguruar dhe kontrolluar rrezikun e ndodhur kur presioni është i pakontrollueshëm. Pllaka e filtrit të huallit është e lehtë për tu pastruar dhe për të ndryshuar shpejt rrjetën dhe kokën e ngordhur të lehtë për tu rrjedhur.

6. ngritësi miraton teknologjinë automatike të kthimit për të siguruar efikasitetin e punës.

7. Kombinimi teknologjik i ushqyesit të detyruar me tërheqje të dyfishtë dhe vidhave të vetme, jo vetëm që plotësojnë kërkesën e lartë të përzierjes sekondare të vazhdueshme, por gjithashtu zgjidh problemin e konsumimit të kohës dhe energjisë së procesit tradicional të punës.

Specifikimet e linjës fishekëve LINA nxjerrëse

Name

Mode

Capacity of Kneader

Screw length to diameter ratio

Screw diameter

Dimension

LINA Extrusion Pelletizing Line

LN-10/70

10L

12:01

70mm

2200*1000*1150

LN-10/75

10L

12:01

75mm

2650*1100*1250

LN-35/100

35L

12:01

100mm

3800*1090*1690

LN-55/120

55L

12:01

120mm

3800*1090*1690

LN-75/135

75L

12:01

135mm

3850*2350*3280

LN-110/150

110L

12:01

150mm

5100*2000*1500

LN-110/165

110L

12:01

165mm

5100*2000*1500

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim