Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Paul Wang Mr. Paul Wang
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86--13380195885 Email:lina_paul@linajx.com
Home > Produkte > Nxjerrje Pelletizer > Nxjerrje e nxehtë e prerjes fishekë
Shërbimi Online
Paul Wang

Mr. Paul Wang

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Nxjerrje e nxehtë e prerjes fishekë

Kategoritë e produkteve të Nxjerrje e nxehtë e prerjes fishekë , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Pelletizues i nxehtë i prerjes , furnizuesit Linja e nxehtë prerëse e fishekëve / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Makinë e nxehtë për prerje fishekësh R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Nxjerrje e nxehtë e prerjes fishekë furnizuesit

Lina nxjerrëse nxjerrëse LINA

Shumica e polimerit duhet të gatuhen dhe pastaj kokrrizohen para se të bëhen në një produkt përfundimtar. Renditur sipas mënyrave fishekzjarr, gome LINA & granulator plastike mund të ndahen në katër kategori: 1. Metoda e prerjes së nxehtë dhe ftohjes së ajrit. 2. Metoda e grimcimit nën ujë. 3. Metoda e nxjerrjes së fijes së ujit. 4. Metoda e granulimit të unazës së ujit. Pelletizuesi LINA mund të plotësojë nevojat e grumbullimit të materialeve të gomës me viskozitet të lartë dhe të ulët të viskozitetit, si dhe të disa materialeve të reja dhe aditivëve kimikë.

LINA Die Makinë e nxehtë prerëse për fishekë

LINA`s vdesin sipërfaqe prerje të nxehtë dhe ajrit ftohje granulating makinë është i përshtatshëm për polimere që janë të ndjeshme për të ngrohur dhe për kohë të gjatë e qëndrimit, të tilla si PVC, TPR, PE, ndër-lidhur PE dhe kështu me radhë. Rruga e rrjedhjes së polimerit nga ekstruderi në portin e fishekëve duhet të mbahet sa më e shkurtër që të jetë e mundur me nxehtësi minimale. Kur polimeri është ekstruduar nëpër sipërfaqen e vdes, teh rrotullues i heq materialet e ekstruduara në grimca. Pasi të jenë prerë fishekët, ato hiqen nga tehja rrotullues dhe kapen duke ftohur ajrin që qarkullon në dhomën e fishekëve. Prerja e ajrit paraprakisht ftoh sipërfaqen e fishekëve dhe i nxjerr ato nga dhoma e fishekëve dhe i dërgon në zonën e ftohjes.

 

Hot Cutting Pelletizing Machine

Diagrami i kuvendit të linjës së Granitit me prerje të nxehtë të sipërfaqes LINA Die

LINA Hot Cutting Extrusion Granulator

Përparësia e Linjës Pelletizuese LINA

1. Njësia ka të gjithë zinxhirin e procesit të njësisë, alarmin e dështimit të zërit dhe të dritës dhe pikën e gabimit të shpejtë të bllokimit dhe funksionet e tjera të kontrollit. Të gjitha pjesët që janë në kontakt me materialin janë bërë prej çeliku inox.

2. Saktësi e lartë e sistemit të kontrollit të temperaturës për të siguruar ndjeshmërinë e temperaturës së materialit.

3. Ai miraton metodën e ndarjes së llojit të pikës pas procesit të prerjes, për të shmangur grumbullimin e grimcave dhe për të siguruar ftohjen e grimcave.

4. Sistemi ushqyes i makinës shtypëse miraton aparatin ngrohës dhe kthyes për të zgjidhur problemin e ndërprerjes së energjisë, përplasjes së materialit dhe pastrimit.

5. Sidomos, fuçi dhe kokë vdes miratojnë teknika të përparuara të huaja për të siguruar dhe kontrolluar rrezikun e ndodhur kur presioni është i pakontrollueshëm. Pllaka e filtrit të huallit është e lehtë për tu pastruar dhe për të ndryshuar shpejt rrjetën dhe kokën e ngordhur të lehtë për tu rrjedhur.

6. ngritësi miraton teknologjinë automatike të kthimit për të siguruar efikasitetin e punës.

7. Kombinimi teknologjik i ushqyesit të detyruar me tërheqje të dyfishtë dhe vidhave të vetme, jo vetëm që plotësojnë kërkesën e lartë të përzierjes sekondare të vazhdueshme, por gjithashtu zgjidh problemin e konsumimit të kohës dhe energjisë së procesit tradicional të punës.

Specifikimet e Linjës Granuluese të Nxjerrjes LINA

Name

Mode

Capacity of Kneader

Screw length to diameter ratio

Screw diameter

Dimension

LINA Extrusion Pelletizing Line

LN-10/70

10L

12:01

70mm

2200*1000*1150

LN-10/75

10L

12:01

75mm

2650*1100*1250

LN-35/100

35L

12:01

100mm

3800*1090*1690

LN-55/120

55L

12:01

120mm

3800*1090*1690

LN-75/135

75L

12:01

135mm

3850*2350*3280

LN-110/150

110L

12:01

150mm

5100*2000*1500

LN-110/165

110L

12:01

165mm

5100*2000*1500

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim